Dňa 27.augusta 1967 bola v obci poriadaná slávnosť z príležitosti 40 výročia Miestneho požiarneho zboru. Dňa 4.októbra 1967 bola úplne zlikvidovaná cigánska osada pri háji južne od obce. Priestor, kde stáli domky bol zrovnaný a tým prestala existovať u nás cigánska osada ktorá bola na tomto mieste od roku 1937. Občania cigánskeho pôvodu sa presťahovali do Trnavy.
Dňa 9. apríla 1968 bola vykonaná kolaudácia obchodu, ktorý postavila Jednota Okresné spotrebné družstvo Trnava. Obchod bol postavený na hornom konci dediny vedľa občana Gabriela Hlavatého. Dňa 7. júla 1968 sa začala robiť železná ohrada pred kostolom z akcie „Z“.
Dňa 1. decembra 1970 bola uskutočnená celoštátna akcia a to sčítanie obyvateľov, domov, bytov. Sčítanie sa vykonávalo za účelom lepšieho a presnejšieho plánovania v socialistickom štáte.
V roku 1971 sa vykonala závažná a veľmi dôležitá všenárodná akcia, ktorá sa dotýkala každého občana. V ČSSR založili Ústredný register obyvateľstva ako základný identifikačný znak jednotlivých osôb, je to rodné číslo, ktoré je desaťmiestne. Prvých 6 čísiel je odvodených od dát narodenia, ostatné miesta rodného čísla tvorí tzv. koncovka, ktorá je o osôb narodených do 30. júna 1954 trojmiestna a u osôb narodených po 30. júni 1954 štvormiestna.
1.januára 1973 sa zlúčilo JRD Horná a Dolná Krupá v jeden celok – JRD Krupá so sídlom v Dolnej Krupej.
Dňa 13.októbra 1973 vznikol požiar na povale kultúrnej sále JRD, pravdepodobne elektrickým skratom, tento bol však pohotovým zásahom občanov zahasený a zlikvidovaný.
16.marca 1974 bol na dolnom konci dediny zriadený park, kde boli občanmi brigádnicky vysadené ozdobné stromčeky, kríky ako aj značný počet ovocných stromkov.
4.augusta 1974 boli slávnostne dané do prevádzky kabíny na futbalovom ihrisku, ktoré si tunajší futbalisti svojpomocne postavili za účinnej pomoci MNV, JRD a Miestnej telovýchovnej jednoty.
Dňa 22.augusta 1974 sa začala výstavba materskej škôlky a spoločenského domu. Stavba bola plánovaná na 3 roky a mala byť postavená v rámci akcie „Z“. Pri zabezpečení výstavby Materskej škôlky a Spoločenského domu celková hodnota diela mala činiť 1 445.200,- Kčs. V roku 1978 bola materská škôlka a kultúrny dom odovzdané do užívania. Navštevovalo ju 27 detí. Súčasne bolo vybudované výbojkové elektrické osvetlenie po celej obci v hodnote 65.000,- Kčs. Ďalej bola vybudovaná bezprašná cesta v rámci miestnych komunikácií na futbalové ihrisko od horného konca dediny v hodnote diela 200.000,- Kčs.
Staré zvyky, spôsob života, nosenie krojov, to všetko sa behom 2-3 desaťročí rapídne zanecháva a mení. Zo zvykov ako posledný zanikol pre niekoľkými rokmi chodenie „pod šable“. Bolo to na Fašiangy, keď mládenci chodili po domoch, v ktorých bývali dievčatá. Tam si zaspievali a zatancovali, za čo dostali veľký koláč (zvaný mrváň), slaninu a šišky. Mrváň si nasadili na tyč zvanú „šabľa“. Pri zabíjačkách ešte aj teraz, ale zriedka, chodia „maškary“. Tiež sa doteraz zachoval starý zvyk – chodenie na Mikuláša.
15. marca 1979 bola otvorená predajňa mäsa, ktorá bola vybudovaná v akcii „Z“.
28. apríla 1979 bola započatá výstavba domu smútku v akcii „Z“. Hodnota diela bude 410.000,- Kčs.
V júni 1979 JRD Krupá započalo s výstavbou jedného bloku – 6 bytových jednotiek pre svojich členov. V priebehu roka bolo zabezpečené prevedenie a rozšírenie 22 KW prípojky transformačnej stanice rekonštrukcie sekundárnej siete, pripojenie domových prípojov a verejného osvetlenia. Bola rozšírená až po Rozáliu Ružičkovú a finančný náklad činil 486.328,- Kčs.
30. júna bola prevedená plánovaná integrácia školy. Všetok školský inventár bol preradený na základnú školu do Dolnej Krupej, kam boli presunutí od 1.septembra 1979 aj všetci žiaci 1. – 4. ročníka tunajšej školy.
V auguste bola v tunajšej obce zahájená výstavba Programu 222 na čerpanie plynu z dvoch sónd, ktoré sa nachádzajú v katastrálnom územní obce Horná Krupá.
5. a 6. júna prebehli v našej obci voľby do zastupiteľských orgánov všetkých stupňov. Na ustanovujúcom plenárnom zasadnutí 26.júni 1981 bol zvolený za predsedu MNV s. Václav Šimončič, za tajomníka MNV s. Otília Ryšavá.
V roku 1981 v akcii „Z“ bola prevedená MK – cesta. Vybudovala sa aj cesta k JRD, cesta na cintorín a chodník na cintorín.
Vo februári 1983 bola prevedená zmena vo funkcii tajomníka MNV a zložení rady MNV. Za tajomníka bol zvolený s. Štefan Konečný, predseda ZO KSS za s. Otíliu Ryšavú.
V roku 1987 v rámci socialistickej súťaže bola vyhlásená súťaž dedín medzi obcami Košolná a Horná Krupá. Po vyhodnotení všetkých obcí sa naša obec na úseku skvalitňovania a skrášľovania životného prostredia umiestnila na prvom mieste.